úterý 24. listopadu 2015

Nový Autodesk Inventor 2016 R3 - sdílení návrhů a IFC


Za pouhých 6 týdnů od uvedení verze R2 byla uvolněna další "meziverze" Inventoru pro zákazníky s aktivním Maintenance nebo Desktop Subscription - Inventor 2016 R3. Tentokrát je přehled novinek kratší než u verze R2, ale přesto potěší všechny kdo navrhují výrobky pro stavebnictví a všechny kdo chtějí snadno sdílet nebo připomínkovat své návrhy online.

Verze R3 se instaluje nad verzi R2 a obsahuje dvě nové funkce:

  • Connected Design - "Propojený návrh" (Inventor Connect)
    Jde o funkci pro publikování zjednodušeného modelu online na zabezpečeném cloudu A360 a jeho následné snadné sdílení a připomínkování. Funkce "Propojený návrh" se skrývá pod modrou poloprůhlednou ikonou v pravém dolním rohu prostředí modelu. Po jejím stisku se zobrazí panel "Propojený návrh". Zde můžete přizvat další účastníky online diskuse a vidíte historii diskusních sezení.


    Ti si pak mohou v běžném internetovém prohlížeči nebo dokonce na mobilním zařízení (tedy bez Inventoru) interaktivně prohlížet váš 3D návrh, včetně stromové struktury sestavy a připomínkovat jej, aniž by měli přístup ke zdrojovým datům Inventoru.


    Technicky má publikovaný model, tzv. "Design Share", podobu souboru s příponou .collaboration - jde o úspornou databázovou podobu původního modelu. Všechny připomínky modelu jsou uchovávány centrálně, včetně jednotného času jejich přijetí.

  • IFC export
    Tato funkce doplňuje export 3D modelů Inventoru do neutrálního AEC/BIM formátu IFC (Industry Foundation Classes), např. pro Autodesk Revit nebo AutoCAD MEP (TZB výrobky). Najdete ji v ribbonu Systémové prostředí > BIM Exchange > Správa > Exportovat komponenty budov - v okně si přepněte typ souboru z implicitního .ADSK na .IFC (IFC 2x3).


Aktualizaci R3 si můžete ihned stáhnout z vašeho účtu Autodesk Accounts nebo získat prostřednictvím Application Manageru.

Žádné komentáře:

Okomentovat