pátek 12. srpna 2016

3D nástroje Autodesk zdarma pro kutilskou síť Fab Lab

Celosvětová síť kutilských dílen "Fab Lab" spravovaná nadací Fab Foundation je vzdělávacím projektem vycházejícím z původního výzkumného "Centra bitů a atomů" (Center for Bits and Atoms, CBA) Massachusettského technologického institutu (MIT). Fab Lab je technická platforma pro vzdělávání, inovace a vynálezy podporující podnikavost. Je to místo pro kutily a vynálezce, kde mohou tvořit, experimentovat, vyrábět, zkoumat a vymýšlet, učit se nebo naopak vést mladší generaci. Mezinárodní síť laboratoří Fab Lab dnes pokrývá více než 1000 registrovanými dílnami již 30 zemí po celém světě. Všechny Fab Labs sdílejí stejné nástroje a procesy a celý program tak tvoří globální síť, distribuovanou laboratoř pro výzkum a inovace. Můžete si také založit vlastní Fab Lab - viz detaily.

Vloni Autodesk uvolnil pro členy Fab Labs bezplatně své návrhové aplikace Tinkercad, 123D Circuits a Fusion 360. Podobně jako je software Autodesku k dispozici zdarma pro studenty a školy, rozšiřuje se nyní nabídka bezplatného software i pro dílny Fab Lab registrované v nadaci Fab Foundation - ty teď získávají přístup ke všem aplikacím nové konstrukční kolekce Autodesk Product Design Collection - o grant mohou požádat na stránce www.autodesk.com/fablabs.

Grant zahrnuje 10 subscription licencí produktové sady Autodesk Product Design Collection - ty mohou být používány členy Fab Lab v dílně i mimo ni. Produktová sada obsahuje profesionální konstrukční nástroje potřebné pro efektivní navrhování a výrobu v měnícím se oboru návrhářů a výrobců produktů, včetně kutily a 3D tiskaři velmi oblíbeného Fusion 360, včetně 3D aplikací Inventor Professional, AutoCAD, ReCap 360 Pro, 3ds Max, 25 gigabytů cloud úložiště a dalších.


Více o Fab Labs, jejich koncept, typické vybavení a projekty na www.fablabs.io.

Žádné komentáře:

Okomentovat