čtvrtek 9. srpna 2018

Aktualizace Vault 2019.1 - Co je nového


Byla uvedena první "subscription verze" PDM systému Autodesk Vault 2019, verze 2019.1. Co přináší nového? Stáhnout si ji můžete na vašem účtu Autodesk Account, ale pokud si nejste instalací, kontaktujte raději firmu CAD Studio.

Otevření výkresu z Vaultu

Jedním z nejčastějších požadavků uživatelů je možnost otevření výkresu z Vaultu pro právě otevřený model či sestavu. Ne vždy je výkres nakopírovaný v pracovní složce, proto se musel spouštět klient Vaultu a výkres otevřít touto cestou. 
Nově ve Vaultu najdeme funkci "Otevřít výkres z Vaultu", která otevře výkres z Vaultu z právě otevřeného modelu či sestavy (návrhu). Samozřejmně, že může být z jednoho návrhu vytvořeno i více výkresů. Poté Vault nabídne jejich seznam a uživatel si vybere !
Nahrazení komponenty z Vaultu

Dalším častým požadavkem je možnost nahradit díl použitý v sestavě za jiný, který je uložen ve Vaultu, a to na jedno kliknutí. Minimalizovat tak nutnost nejprve díl najít, pak ho nakopírovat do pracovního prostředí a teprve pak nahradit standardními funkcemi Inventoru. Nyní se vše odehraje právě na ono jedno tlačítko, a to funkcí "Nahradit z úložiště Vault" a "Nahradit vše z úložiště Vault". Značně se tak zkrátí čas nutný pro tyto běžně používané postupy.  Příkaz je dostupný jednoduše v prohlížeči Inventoru pomocí pravého tlačítka myši na vybrané komponentě.Výkresy AutoCADu s vloženými soubory PDF.

S mnoha miliardami souborů DWG a PDF, které se aktivně používají po celém světě, není divu, že mnozí zákazníci aplikace Vault používají dokumenty PDF společně s DWG v průběhu celého procesu návrhu a dokumentace. AutoCAD podporuje připojení výkresů souborů PDF jako podklad, takže PDF může být přiřazen danému DWG. 
Pro vyšší podporu tohoto řešení přináší Vault 2019.1 některá vylepšení:
Tato aktualizace umožňuje s DWG řídit i vložené PDF - např. zařadit do Vaultu  (což dříve nebylo možné)Druhým hlavním vylepšením je pak možnost propojit PDF přímo z Vaultu - dialog "Připojit z Vaultu" obsahuje volbu souboru PDF, takže můžete připojit PDF do AutoCAD DWG.


Vault 2019.1 navíc obsahuje opravy řady menších chyb - přehled oprav najdete zde.

Pozor ale na instalaci aktualizace Vaultu! U implementací prováděných naší firmou doporučujeme konzultaci s našimi odbornými konzultanty. Aktualizace Vaultu neprobíhá automaticky, je nutné souběžně aktualizovat serverovou i klientskou část. Je tedy potřeba aktualizaci instalovat v souladu s vaším IT a s našimi techniky.


Více na Autodesk Vault

Žádné komentáře:

Okomentovat