pondělí 12. září 2016

Inventor HSM - Obrábění nejen na 3D datech

   Díky integraci Inventoru HSM do Inventoru, o které toho bylo již mnoho napsáno, mohou uživatelé CAMu těžit nejen z uživatelsky přívětivého prostředí Inventoru, ale také z jeho funkcí a schopnosti spolupracovat s mnoha formáty CAD souborů. To uživatelům Inventoru HSM nabízí jedinečnou možnost programovat nástrojové dráhy pouze na základě otevřených výkresů nebo nakreslených náčrtů. Je možné spolupracovat s 2D formáty souborů, jakými mohou být například *.dwg nebo *.dxf. Na všech těchto formátech dokáže Inventor HSM nativně pracovat a generovat potřebné nástrojové dráhy. Není tedy v některých případech vůbec potřeba podklady od zákazníků přepracovávat do 3D modelů, čímž lze ušetřit cenný čas při přípravě technologie pro výrobu. Vhodnost tohoto řešení je však samozřejmě velmi individuální.

   Podobně, jako u 3D modelů, funguje adaptivita již naprogramovaných nástrojových dat také u 2D podkladů pro obrábění. Pokud tedy na těchto podkladech dojde k nějaké změně, nástrojové dráhy se této změně automaticky, po odsouhlasení uživatelem, přizpůsobí. 

   Díky této schopnosti Inventoru HSM generovat nástrojové dráhy na základě 2D geometrií je možné pracovat také přímo na náčrtech Inventoru, a to jak 2D, tak také 3D náčrtech. Tyto náčrty je možné využít také například jako definici hraniční oblasti 3D obrábění a tak dále. Praktická použitelnost Inventoru HSM jakožto integrované CAD/CAM aplikace se díky těmto funkčnostem ve spojení s velmi rychlým ovládáním aplikace posouvá na zcela novou úroveň.

    Tomuto tématu je věnován celý jeden webinář CAD Studia, kde jsou představeny dostupné možnosti načtení 2D podkladů pro obrábění a programování obrábění na těchto podkladech a dále využití 2D a 3D náčrtů a pracovních konstrukčních prvků Inventoru pro definici obrábění v Inventoru HSM. Záznam webináře je k dispozici ke shlédnutí pro zákazníky CAD Studia na Helpdesku.


Žádné komentáře:

Okomentovat