středa 9. listopadu 2022

Fusion 360 | Aktualizace ŘÍJEN 2022 | Novinky ve výrobě

Autodesk před pár dny vydal velkou říjnovou aktualizaci CAD/CAM aplikace Fusion 360. Ta obsahuje kromě podstatného zlepšení výkonu i řadu zajímavých novinek v oblasti výroby (CAM). Novinky jsou pokryty i českou lokalizací dostupnou na fusioncesky.cz. Aktuální trial verzi Fusion 360 si můžete stáhnout z F360.cz.

Obecná vylepšení

Zvýšení výkonu běžně používaných příkazů

V říjnu se vývoj zaměřil na zlepšení výkonu běžně používaných příkazů napříč celou aplikací Fusion 360. To zahrnovalo:

  • Zlepšení výkonu exportu těles sítě do souborů STL/OBJ/3MF, z přibližně 10–20 minut na 15–30 sekund
  • Až 48% zlepšení výkonu funkce Nezachycovat historii designu
  • Až 27% zlepšení výkonu při otevírání souborů Návrhu
  • 37%-65% zlepšení výkonu generování náhledu Loft při výběru více profilů.
  • Až 70% zlepšení výkonu výpočtu náčrtu.
  • Až 3,5násobné zlepšení výkonu úprav náčrtu.

Problém s výkonem související s ovladači grafických karet NVIDIA

Bylo zaznamenáno několik problémů s výkonem Fusion 360, při analýze bylo zjištěno, že tyto problémy mohou souviset s nastavením Nvidia a GSYNC v ovladačích grafických karet. Uživatelům Fusion, kteří používají systémy Windows s kartami NVIDIA, důrazně doporučujeme upgradovat na nejnovější ovladač 517.40. To může vyřešit zpomalení výkonu způsobené povolením nastavení G-SYNC z ovládacího panelu NVIDIA.

Zde jsou ovladače:

  • Geforce: https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/193235/en-us/
  • Quadro: https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/193171/en-us/

Výroba

Nové Preview strategie

Nová vylepšená PRŮTOKOVÁ strategie

Pomocí vylepšené PRŮTOKOVÉ strategie, kterou můžete nalézt v Preview funkcích, nyní můžete získat lepší nástrojové dráhy a povrchovou úpravu dílu. Tato dráha nástroje umožňuje zadání stranového kroku namísto počtu průchodů. Nástrojové dráhy jsou vypočteny na základě vybraných ploch.  Upozorňujeme, že toto není náhrada za stávající Průtokovou strategie (Flow).

Nová možnost 3osého vytváření nástrojových drah do podkosů v rámci strategie PŘECHODOVÁ (Blend)

Nyní můžete obrábět 3osé podkosové oblasti pomocí PŘECHODOVÉ strategie. V tento okamžik je možné použít pouze nástroje typu Lollipop mill / Lízátka. 

Druhé verze nástroje pro sestavení strojní simulace – Machine Builder V2

Nyní máte možnost definovat složité typy víceosých strojů pomocí nových konfiguračních nástrojů Machine Builder. Nastavení kinematiky je nyní rozděleno do jednotlivých částí, díky tomu je možné použít více možností řízení jednotlivých komponent. Statické části jsou nyní definovatelné ve stromu kinematiky.

Nová strategie pro obrobení zbytkového materiálu v rozích dílce

Jak už název této strategie napovídá, hlavní výhodou této strategie je obrobení zbytkových oblastí po větších nástrojích, a to především v rozích modelu. Strategie si pomocí příčných řezů velmi dobře poradí ve strmých částech modelu a díky řezům podélným pak nástrojové dráhy vytvoří v mělkých oblastech modelu. Rozhodnutí, které oblasti jsou strmé a které mělké, je podobně jako u strategie Strmé a mělké na programátorovi, a to především díky limitnímu úhlu.  Tato strategie je již vybavena 5 osými možnostmi frézování, které nám umožňují použít menší vyložení nástroje.

Aktualizace importovaných PMI informací

V rámci bez výkresové dokumentace, Fusion nyní podporuje import PMI informací z programu Inventor, NX a všeobecného formátu STEP.

Systém následně zobrazí v Prohlížeči v prostředí Výroby sekci PMI, ve které jsou jednotlivé položky vypsány.  

Úplný seznam všech oprav a vylepšení: https://forums.autodesk.com/t5/fusion-360-support/october-2022-major-product-update-fixes-and-improvements/td-p/11494803

Žádné komentáře:

Okomentovat