pondělí 13. února 2023

Co mají společného plovoucí solární panely, vytištěné domy, závodní auta a bionické paže?

Co mají společného betonové domy vytištěné na 3D tiskárně, plovoucí solární panely, sluchátka, závodní auta nebo bionické protézy? Tým designérů a inženýrů, kteří v zákulisí tvrdě pracují na tom, aby se každý z nich stal skutečností. V tomto článku se věnujeme tomu, jak každý z těchto a dalších projektů vznikl s pomocí předního cloudového nástroje pro vývoj produktů Autodesk Fusion 360.


BBi Autosport posouvá hranice závodních možností na Pikes Peak International

Kalifornská tuningová firma BBi Autosport upravuje vozy Porsche pro závody, jako je závod do vrchu Pikes Peak International Hill Climb, a spoléhá při tom na Autodesk Fusion 360. Podívejte se na video, kde uvidíte jejich postupy v akci, včetně jejich závodního vozu Hoonipigasus.Energie z Tripple Bottom Line

Ještě před třiceti lety nebylo běžné vidět solární panely. Nyní jsou však všude - na střechách, volně stojících stavbách, obrovských sportovních stadionech nebo dokonce na vrcholcích popelnic a parkovacích automatů.

Co byste dělali, kdybyste byli požádáni o vývoj řešení zdroje solární energie v omezeném prostoru? Tokijské designérské studio Triple Bottom Line se s pomocí generativního designu v programu Fusion 360 zaměřilo na moře a vyvinulo plovoucí systém pro výrobu solární energie. Přesně tak - systém se vznáší na hladině a vyrábí solární energii, aniž by ničil blízkou zalesněnou krajinu.

Viz další informace


Betonový nábytek společnosti Concrete Collective znovu oživuje průmyslový materiál

Projděte si publikace o interiérovém designu a rychle zjistíte, že beton zažívá v designu velký comeback. Beton je nyní vnímán jako materiál vyjadřující luxus.

Australská společnost Concrete Collective vyrábí ručně vyráběné betonové konstrukce na míru, od kuchyní přes bary až po nábytek. Rozšíření Fusion 360 Nesting & Fabrication Extension pomáhá zakladatelům Michaelu Mitrisovi a Scottu Hendersonovi přesně a úsporně řezat materiál, což jim šetří čas a zdroje.

Viz další informace


První 3D tištěný dům organizace Habitat for Humanity

Když už mluvíme o betonu, organizace Habitat for Humanity společně s firmou PERI 3D Construction nedávno postavila první 3D tištěný dům z - hádáte správně - betonu! Jedná se o dům pro jednu rodinu se třemi ložnicemi a dvěma koupelnami o obytné ploše přes 160 čtverečních metrů. Z 70 až 80 % je dům vytištěn 3D tiskem z betonu, přičemž 3D tisk betonových základů a stěn domu trval 42 hodin. Nové postupy výstavby otevírají nové příležitosti na trhu s bydlením.

Viz další informace


Gaudio Labs navrhuje luxusní sluchátka na míru

Když se švýcarská společnost Gaudio Labs rozhodla navrhnout odolná sluchátka do uší pro audiofily, tým analyzoval stovky skenů uší, testoval různé geometrie v programu Fusion 360 a použil pětiosý CNC stroj k výrobě dílů z masivních hliníkových bloků. A výsledek? Luxusně padnoucí sluchátka "comFIT", která většině uživatelů padnou jako ulitá, jakoby byla vyráběná individuálně, na míru.

Viz další informace


Limbitless Solutions využívá Fusion 360 k výrobě bionických rukou pro děti

Limbitless Solutions je nezisková organizace se sídlem na University of Central Florida, kde výzkumní pracovníci, pedagogové a více než 50 studentů pracují na změně toho, jak bude v budoucnu vypadat bionika pro děti. Ty si mohou přizpůsobit, jak bude jejich protéza vypadat a bionická protéza tak může reprezentovat jejich identitu - mohou být ráno superhrdinou a večer být princeznou. Limbitless Solutions spoléhá na Autodesk Fusion 360 jako na komplexní řešení pro navrhování bionických protéz až po elektronické komponenty.
Jste i vy připraveni posunout vaše konstrukční a výrobní procesy na novou úroveň? Autodesk Fusion 360 je moderní profesionální návrhový nástroj od 3D modelování, generativního designu, plechy, přes pokročilé simulace, vizualizace, elektroniku, výkresovou dokumentaci a týmovou spolupráci až po CAM výrobu a 3D tisk. I v Česku a na Slovensku už jej používají tisíce konstruktérů.


Stáhněte si bezplatnou TRIAL verzi a naši českou lokalizaci na F360.cz a nechte se příjemně překvapit cenou komerční licence na CAD eShopu (a pro výuku a kutily je Fusion 360 zdarma).Žádné komentáře:

Okomentovat