pondělí 26. března 2018

Inventor Professional 2019 - novinky


Uživatelé CAD aplikace Autodesk Inventor se Subscription nebo Maintenance si nyní mohou aktualizovat tento konstrukční software na novou verzi "Inventor Professional 2019". Nová verze je k dispozici na Autodesk Account.

Co nového nabízí verze 2019?

Inventor 2019 nabízí vylepšení v oblasti výkonu, návrhu, automatizaci či komunikaci s okolím tak, aby uživatelům umožnil získat a udržet náskok ve vývoji svých výrobků před požadavky trhu.

Řada z doplněných funkcí vznikla jako podnět uživatelů z fóra Inventor Ideas. Máte-li nápad na další vylepšení, dejte vědět firmě Autodesk nebo nám v CAD Studiu.

Robustnost systému, výkon


Řada vylepšení Autodesk Inventoru 2019 se týká právě oblasti výkonu, tedy jádra systému. Při použití na stávajících sestavách poznáte zrychlení hlavně při úpravách dílů přímo v sestavě, při aktualizacích sestav, polohových reprezentacích, práce s prvky v sestavě, při výběru polí apod.

Ruku v ruce s prací v sestavách se odpovídajícím způsobem zrychlila i práce s výkresovou dokumentací. A to hlavně při tvorbě nových pohledů a jejich aktualizací. Pro ukázku uvádíme práci v sestavě při použití řezu sestavou: 7x rychlejší zobrazení sestavy „v řezu“, 35% zkrácení času a obnova pohledu je rychlejší až o 80%.a další vylepšení pro vyšší výkon: 
 • Závitové díry – bylo optimalizováno pro větší výkon zobrazení. Zlepšení je patrné u modelů s velkým množstvím otvorů se závity.
 • Při použití kolečka myši pro ZOOMování se u velkých sestav výrazně zlepšila rychlost.
 • Výběr v sestavách - při výběru oknem je znatelné zvýšení výkonu při zapnutí priority těles, součástí či komponent.
 • Reprezentace pohledu – zvýšena rychlost pro aktivaci.
 • Polohové reprezentace – celkové zlepšení výkonu polohových reprezentací vede k rychlejšímu přepínání mezi polohami, úrovněmi detailů (LOD) apod. Další efektivnosti bylo dosaženo aktualizací pouze ovlivněných komponent.
 • Práce v sestavě – významné zlepšení výkonu při aktualizaci sestavy, Přestavět vše a aktualizace při otevírání souborů.
 • Express Mode – v expresním módu jsou k dispozici další funkce, které doposud byly jen plném načtení.
 • Řízení vazeb – lepší správa podmínek pro řízení vazeb, správa podmínek, které nejsou přímo danou polohou ovlivňovány, jejich zobrazení apod.
 • Nahradit vše – pro všechny modely, které mají větší počet výskytů (např. 300+) se výrazně zlepšila výkonnost příkazu.
 • Výběr pole prvků – významné zlepšení výkonu pro počáteční výběr pole, tak i pro následné výběry.
 • Shrinkwrap – skryté komponenty jsou viditelné pro použití funkce shrinkwrap, což umožňuje jednodušší odebrání či přidání do výběru součástí pro zjednodušení.
 • Generátor rámu – celkové zvýšení výkonu při aktualizacích rámových konstrukcí.


Modelování


Jednou z klíčových nových funkcí je zcela přepracovaný způsob tvorby děr. Vše začíná zcela novým dialogem, jenž je v novém designu, který můžeme již nějaký čas sledovat u nových funkcí Inventoru. Dialog je přehlednější a kromě jiného umožňuje ukládat šablony děr.


To, co asi každý z uživatelů ocení, je další způsob vkládání děr, stačí jen klikat na vybrané ploše a tím vkládat jejich středy. Následně pak lze body kótovat či vazbit. Nový příkaz pro tvorbu děr je prostě chytřejší a jednodušší.

3D náčrt
Proměnlivá spirála či šroubovice umožňuje pomocí jednoho příkazu docílit velmi složitého tvaru šroubovice s proměnlivým stoupáním v jednom příkazu. Funkci ocení hlavně tvůrci šneků.Reverzní zaoblení
Pro vysvětlení této funkce je asi nejnázornější obrázek:


Plechové součásti
Jako v každé verzi, i ve verzi 2019 uživatelé naleznou vylepšení plechů.

Plocha – vysunutí na obě strany. Dále pak možnost posunutí výštipu dle požadavku uživatele.

A nový typ výštipu rohu „Laser Weld“ (laserový svar).Trubky a potrubí
Zamknutí délky hadice je nová funkce umožňující využít délku hadice do Vlastností a následně např. pro výrobu. Pružná hadice zachovává pře přesouvání koncových bodů svou zadanou délku. Zamknutí je možné také pomocí kóty.


Vazby v sestavě
Nové možnosti při použití vazby „Proti sobě“ při výběru osy. Kromě stávajících výběrů „Proti sobě“ a „Stejný směr“ přibyla nová volba „Bez směru“.

Určitě nejzajímavější novinkou u vazeb je možnost zamknutí rotace u vazby „Vložit“. Ocení to hlavně ti, kteří chtějí mít přesně srovnané výkresové pohledy na šroubové spoje a to bez nutnosti dalších vazeb.


Model Base Definition (3D poznámky)


Nově nastupujícím trendem je sdílení bezvýkresové dokumentace. Inventor tuto funkci neustále rozšiřuje a ve verzi 2019 naleznete nové funkce pro „Poradce tolerance“, který analyzuje smysluplnost zadaných tolerancí. Nově barevně zobrazuje stav plochy - „Face Status Coloring“.

Další rozšíření je pro poznámkování polí děr o obecnou kótu a byl rozšířen i příkaz „Popis díry/závitu“.


Automatizace - iLogic


Ty uživatele, kteří si tvoří svoje makra pomocí modulu iLogic, jistě potěší zásadní aktualizace, která umožní komponenty v rámci sestavy uvolňovat a načítat, definovat či mazat vazby, pojmenovávat jednotlivé objekty, což umožňuje razantní nárůst výkonu právě v oblasti automatizace sestav.


Sdílení pohledů


Stále rozvíjející se oblast sdílení dat přes cloudové služby Autodesk řeší vlastní technologií postavenou na univerzálním prohlížeči (Autodesk cloud viewer, LMV), na Fusion 360 a na odvozených technologiích. Ve chvíli, kdy je potřeba poskytnout jen náhled na model či dokumentaci Inventoru (bez posílání zdrojových CAD dat), je všem uživatelům s předplatným k dispozici služba „Sdílené pohledy“. Sdílení je možné přímo z prostředí Autodesk Inventoru. Technologie Autodesk Viewer může být spuštěna kdekoliv, v prostředí web prohlížeče nezávisle na platformě a bez nutnosti instalace jakéhokoliv softwaru. Umožňuje nejen interaktivní prohlížení, ale i přidávání komentářů i poznámkování. Prohlížeč se externím spolupracovníkům zobrazuje v jejich jazyce.Barvy Inventoru


Možná si pamatujete aplikaci Color Scheme Editor v kolekci SDK pro tvorbu vlastních barev Inventoru. Nyní je tato funkce rozšířena a doplněna přímo do prostředí Inventoru. Pokud vám nevyhovují přednastavená vizuální prostředí, máte tak možnost si Inventor zcela přebarvit dle libosti.


Nový migrační nástroj


Tento zcela nový nástroj umožňuje migrovat nastavení předchozí verze, a to hlavně tím, že přenáší uživatelská nastavení a nastavení aplikace ze starší verze na poslední verzi Inventoru. Správci mají rozšířené možnosti napříč distribuovanými stanicemi. Zjednodušuje se tak přechod na novou verzi.

Novinky verzí 2018.1 a 2018.2


Součástí Inventoru 2019 jsou samozřejmě i novinky z aktualizačních verzí 2018.1 a 2018.2, například funkce AnyCAD pro Fusion 360 a AnyCAD pro Solid Edge, a další.

Systémové požadavky


Nový Inventor 2019 (včetně inovovaného klienta Vault 2019) je určen pro tyto operační systémy:
 • 64bitové Microsoft Windows 10 Anniversary Update (verze 1607 a vyšší)
 • 64bitové Microsoft Windows 8.1
 • 64bitové Microsoft Windows 7 SP1 s aktualizací KB4019990
Paměťové nároky sahají od 8 GB (minimum) po 24 GB (doporučeno pro větší sestavy). Vybrané funkce vyžadují MS Excel verze 2010, 2013 nebo 2016. U síťových (NLM) licencí nezapomeňte aktualizovat License Manager na verzi 11.14.1.3 (viz náš Download).Zmíněné novinky se týkají rovněž CAM aplikace Inventor HSM, zčásti i odlehčené verze Inventor LT a samozřejmě také konstrukční sady Product Design & Manufacturing Collection - ty budou uvedeny, včetně jednotlivých českých lokalizovaných verzí, v nejbližších dnech. Sledujte www.cadstudio.cz a naše sociální sítě.

Ceny Inventoru najdete na CAD eShopu - Inventor. Trial verzi najdete na cadstudio.cz/trial.

Pozvánka


Budeme rádi, pokud se zúčastníte naší OnLine konference "Autodesk LIVE 2019" (24.4.2018), kde podrobně představíme nejen novou verzi Inventoru, ale i další produkty Autodesku a nové CAD/CAM technologie.

LIVE2019


Žádné komentáře:

Okomentovat